ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

آیا ممنوعیت های جدید گوگل حقیقت دارد؟؟

مدیر سایت
۱۸ فروردین ۱۴۰۰
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
google-forbidden

امتیاز بدهید

آیا ممنوعیت های جدید گوگل حقیقت دارد؟؟
خبری که این روزها دغدغه عده زیادی از مخاطبین ایرانی گوگل شده است، شناسایی این کاربران توسط کمپانی مذکور می باشد. شایعه ای که درباره این موضوع شکل گرفته، حکایت از ممنوعیت های بیشتری دارد که باعث نگرانی کاربران شده است.در ادامه به توضیح تغییرات جدیدی که در الگوریتم های گوگل رخ داده و همچنین صحت این شایعه می پردازیم.
همانطور که می دانید این کمپانی پیشتر کاربران ایرانی را محدود کرده و اجازه استفاده از برخی سرویس های خود را به مخاطبان ایرانی نمی داد. استفاده از VPN اما کار را برای ما ایرانی ها آسان کرده بود و به راحتی قادر به استفاده از سرویس های مذکور بودیم.
کمپانی گوگل ابتدا برای شناسایی کاربران خود از الگوریتمی استفاده می کرد که از طریق IP قادر به شناسایی و موقعیت سنجی کاربران خود بود. اتفاقی که اخیراً باعث نگرانی شده، تغییر در الگوریتم شناسایی گوگل است. این کمپانی در الگوریتم جدید خود ملاک شناسایی را بهبود بخشیده و فقط به IP بسنده نمی کند. علاوه بر IP، گوگل به تازگی قادر به شناسایی افراد از طرق مختلفی نظیر Time Zone و رفتار کاربران در سایر سرویس های خود می باشد و این تغییر باعث می شود جادوی VPN ها دیگر اثری نداشته باشد. قسمت نگران کننده ماجرا اینجاست که گوگل از این طریق علاوه بر موقعیت جغرافیایی کاربران قادر به یافتن حساب کاربری آن ها نیز می باشد.
نکته قابل توجه این اتفاق به دلیل اصلی تغییر رویه گوگل بر می گردد. این تغییرات فقط یرای کاربران ایرانی اعمال نمی شود ؛ بلکه برای مخاطبین گوگل در سراسر دنیا انجام می گیرد. دلایل اصلی این کمپانی از تغییر الگوریتم شناسایی کاربران شامل مباحث مهمی مانند همگام سازی سرویس های گوگل با قوانین کشورهایی است که کاربران در آن زندگی می کنند. دلیل مهمتر گوگل از این تغییر رفتار به تبلیغات بر می گردد.این تغییرات سیستم تبلیغاتی گوگل را بسیار بهبود بخشیده و به سود آوری بیشتر سوق می دهد.
بنابراین ممنوعیت های جدیدی برای کاربران ایرانی از طرف این کمپانی اعمال نشده ولی با این الگئریتم جدید شناسایی کاربران ساکن ایران بسیار راحتتر شده است و قاعدتاً این کمپانی قادر به اعمال ممنوعیت های سابق روی کاربران ایرانی می باشد.در این شرایط کاری که بسیار مفید خواهد بود تهییه نسخه پشتیبان از اطلاعاتتان است تا در صورت بسته شدن حساب کاربریتان بتوانیید مجدداً از اطلاعات خود استفاده کنید. برای این کار کافی است به Takeout.google.com مراجعه و پس از طی کردن چند مرحله از اطلاعات خود بک آپ تهییه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ios14.5

بررسی تغییرات و ویژگی‌های جدید iOS 14.5

کمپانی اپل آپدیت جدید 14.5 را با تغییرات قابل ملاحظه ای عرضه کرده است. iOS 14.5 قابلیت‌های ...
مدیر سایت
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
مدل گوشی های غول های تکنولوژی

غول های تکنولوژی از چه گوشی استفاده می کنند؟؟

افراد قدرتمند دنیا در زمینه تکنولوژی خیلی کم درمورد گجت‌ها و وسایل دیجیتالی که استفاده میکنن به ...
مدیر سایت
۲۵ خرداد ۱۴۰۰
آغاز فاز دوم طرح رجیستری

رجیستری کلیه دستگاه های سیم کارت خور علاوه بر موبایل در ایران آغاز شد

مالکین این دستگاه ها شامل ساعت های هوشمند، تبلت ها، مودم هاو غیره، از امروز باید نسبت ...
مدیر سایت
۰۲ تیر ۱۴۰۰
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه